Виїзна хімчистка "Діамант", Клінінгові послуги, Львів

Як почистити більярдний стіл

Як почистити більярдний стіл

Більярдний стіл – стильний предмет інтер’єру і обов’язковий елемент спортивних клубів. Згодом на його поверхні утворюються плями від пива, вина та інших напоїв, сліди від крейди, жирні та інші забруднення. Щоб надовго зберегти його презентабельний зовнішній вигляд, рекомендується регулярно проводити його чистку. Розглянемо, як почистити більярдний стіл в домашніх умовах, які методи слід використовувати для різних елементів, а також поширені помилки в догляді за ним.

почистити більярдний стіл

Чим почистити сукно на більярдному столі

Більярдний стіл, як і інше спортивне спорядження, потребує регулярного догляду. В першу чергу слід приділяти увагу сукна столу, яке швидко забруднюється. При догляді за ним забороняється використовувати звичайні миючі та чистячі засоби. Вони не тільки малоефективні в більшості випадків, але і можуть привести до пошкодження дорого сукна або дерев’яних елементів більярдного столу. Це стосується і використовуваних щіток, губок і інших інструментів. Тому для догляду за столом доведеться придбати спеціальні аксесуари та чистячі засоби.

Чистка більярдного столу зажадає кілька предметів:

спеціальне засіб для чищення для сукна;
поліроль для дерева;
ганчірка з мікрофібри;
м’яка ганчір’я, використовувана для полірування дерев’яних елементів столу;
щітка з кінським ворсом;
пилосос і спеціальна кругла і довга насадка.
Найчастіше про чищення сукна замислюються вже в той момент, коли поверхню вже сильно забруднена. Тому чистка вимагає використання професійний миючих засобів. Як правило, на більярдному столі спостерігаються сліди від крейди, пролитих напоїв, тютюну і їжі.

Важливо знати! Планова чистка сукна, на якому немає плям, займає небагато часу. Досить змести спеціальною щіткою з кінського волоса пил і сміття з полотна в лузи.

Якщо на більярдному стилі присутній крихта крейди, для її видалення краще скористатися спеціальним аерозолем, інакше можна розмазати крейда по всьому сукна. При великій кількості сміття і пилу можна видалити їх пилососом. Але потрібно бути дуже обережними. Сукно має певне натяг, яке легко цією процедурою пошкодити. Тому використання пилососа допускається тільки при умінні провести прибирання без ризику для конструкції.

До найбільш складних належать плями від вина та пива. Це можуть бути не тільки краплі напою, а й сліди від залишених келихів на самому сукні або бортах столу. Існують спеціалізовані засоби, що допомагають видалити такі забруднення. Але при цьому наносити їх слід на сухе полотно, після чого видаляти його сліди вологою мікрофіброю.

Як чистити більярдний стіл

Незалежно від частоти використання, більярдний стіл потребує регулярного догляду. А якщо він стоїть в барі або спортивному клубі, відмити більярдний стіл буде досить складно. Необхідно озброїтися спеціальними миючими засобами, щіткою з кінським волосом і ганчірками. При цьому для різних елементів столу буде потрібно різних підхід і чистячі засоби.

Чистка сукна столу

Чистка сукна на більярдному столі – найбільш складний процес. Матеріал швидко вбирає пролиті напої, а позбутися слідів крейди без спеціальних засобів практично неможливо. Тому рекомендується регулярно проводити профілактичну чистку, щоб уникнути появи в’їдаються плям.

Для цього слід мати цілий набір щіток з кінського волоса або нейлону. Перший варіант найбільш прийнятний, але обійдеться дорожче. Якщо чистка столу проводиться нечасто, можна використовувати одну комбіновану щітку, яка є ворс довгого і короткого розміру. Для видалення пилу необхідно виконувати уривчасті руху у напрямку ворсу у напрямку до бортикам, після чого вимести її в лузи.

Як почистити більярдний стіл

Після сухого чищення слід виконати вологе прибирання. Для цього слід використовувати мікрофібру або іншу тканинну серветку, яка не залишити слідів на сукні. Її потрібно трохи змочити в воді або додати трохи спеціального миючого засобу. При цьому слід приділити особливу увагу важкодоступних місцях, наприклад, кути і бортик. Після вологого прибирання необхідно ще раз скористатися спеціальною щіткою, щоб розгладити ворс сукна.

Регулярна прибирання більярдного столу займає мінімум часу, і дозволяє продовжити термін придатності навіть недорого сукна. А ось очистити сукно більярдного столу від плям набагато складніше.

Очищення інших столу

Крім очищення сукна слід приділити увагу і лузах, в яких накопичується пил. Для цього можна використовувати всю ту ж щітку для сукна або пилосос.

Далі необхідно приділити увагу дерев’яних елементів. Для виготовлення більярдного столу використовується дорога деревина, яка потребує ретельного догляду. На неї наноситься спеціальний лак або фарба, які продовжують термін служби і надають більярдного столу солідний зовнішній вигляд.

Тому для догляду за дерев’яними елементами більярдного столу слід використовувати м’яку ганчір’я. Вона дозволяє надати цим частинам блиск без ризику залишити подряпини і потертості. Додатково рекомендується використовувати поліроль для дерева. Перевагу слід віддавати засобам, які спеціально призначені для догляду за більярдними столами.

Догляд за кулями і києм

При догляді за києм особливу увагу слід приділяти наклейкам на них. Важливо, щоб вони не збилися і не скришити. В іншому випадку таким києм можна буде зіпсувати дороге сукно, через що більярдний стіл прийде в непридатність. Зберігати кий слід у спеціальному футлярі, який захищає його від підвищеної вологості, прямих сонячних променів і перепадів температур. Він не повинен лежати біля опалювальних приладів. Зберігати кий краще в горизонтальному положенні.

Як почистити більярдний стіл

Важливо! Для протирання кия необхідно використовувати призначені для нього серветки і професійні засоби.

Якщо дотримуватися правил догляду за києм, він прослужить довго, і руки будуть ковзати по ньому ідеально. А якщо вже через кілька місяців використання кий повело, значить, були порушені правила догляду і зберігання.

Особливу увагу слід приділити і чищення куль. Для цього використовувати спеціальний поліроль, який не пошкодити сукно. Не рекомендується замінювати їх народними засобами. Для видалення сильних забруднень можна скористатися мікрофіброю, змоченою в спирті. Після цього ретельно обробити кулі полиролями.

Важливо! Не застосовувати препарат серветки, які можуть залишити подряпини на кулях. Це призведе не тільки до пошкоджень самих куль, а й до виникнення зацепов на сукні.

Зберігати кулі необхідно в захищеному від світла місці. Після гри не слід залишати їх на столі. Для цього існують спеціальні ящики. Якщо на них з’явилися глибокі пошкодження, кулі потрібно замінити. В іншому випадку доведеться міняти сукно, а це обійдеться дорожче.

Помилки в догляді за більярдним столом

Існує ряд помилок, які можна зробити при догляді за більярдним столом. До них відноситься:

  • використовувати хімічних засобів, які не призначені для більярдного столу;
  • застосовувати абразивні ганчірки і мочалки, які призводять до пошкодження гладкій поверхні кия, куль і дерев’яних елементів сукна;
  • необережно використовувати пилосос;
  • виводити забруднення з сукна для виведення плям на основі хлору;
  • залишати стіл, кий і кулі при постійному впливі світла – вони повинні зберігатися в коробках і спеціальних чохлах.
  • Якщо дотримуватися правил догляду та експлуатації, більярдний стіл прослужить довго без необхідності перетягувати сукно або міняй кий і кулі.

Послуги з хімічного чищення столів

Наша компанія пропонує професійні послуги з чищення більярдного столу. Досвідчені фахівці проводять чистку всіх елементів більярдного столу, використовуючи при цьому професійне обладнання та спеціалізовані миючі засоби.

При цьому видаляються навіть стійкі забруднення, повертаючи більярдному столу його зовнішні і експлуатаційні якості. У нас ви можете замовити як регулярне , так і генеральне чищення у зручний для замовника час.

Догори

Забронювати із суперзнижкою

Не змарнуйте можливість і час

Введіть найзручніший для Вас контакт:

    Share via
    Copy link